openSUSE

Projekt openSUSE ma za zadanie promować używanie Linuxa, jest kolejną bardzo rozpoznawalną dystrybucją, wiele osób uważa, że najlepszą. Dzieje się tak ponieważ SUSE cechuje wszechstronność, jest to system w którym świetnie odnajdą się początkujący jak i zaawansowani użytkownicy wymagający dodatkowych funkcji.Dystrybucja jest stabilna i szybka w działaniu. Nada się do użytku domowego, biurowego jak i przy obsłudze serwera.

opensuse interfejs

Podczas używania openSUSE nie napotkamy na praktycznie żadne błędy, wszystko za sprawą polityki rozwoju systemu, w aktualizacji otrzymujemy dostęp do wielu pakietów, jednak znajdują się tam tylko te które poradziły sobie z wieloma testami przed udostępnieniem.

opensuse interfejs 2

Do instalacji pakietów używamy narzędzia o nazwie YaST, jest łatwy i szybki w użyciu, pozwoli na bezpieczną konfigurację systemu wedle naszych upodobań lub całkowicie zmienić jego zastosowanie względem wersji chwilę po instalacji. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zmienić zwykły system operacyjny w serwer obsługujący usługi sieciowe.

Wymagania sprzętowe openSUSE:

  • 2 GB RAMu
  • 40 GB wolnego miejsca na dysku
  • Procesor 2GHz dwurdzeniowy lub lepszy
Pobierz openSUSE na swój komputer