Manjaro

Gotowy do działania od razu po instalacji - główne założenie twórców dystrybucji z 2008 roku, Manjaro to daromwy system, którego kod może być dowolnie modyfikowany, został oparty na systemie Arch Linux. Manjaro ma być systemem łatwym w obsłudze co jest realizowane dzięki dołączeniu dużej ilości przydatnych aplikacji i usług do pliku instalacyjnego, po zakończeniu instalacji otrzymujemy system kompletny, dobrze zoptymalizowany, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego dla oka interfejsu.

manjaro interfejs

Manjaro może byc świetną alternatywą dla Windowsa czy Mac OS, środowisko jest przyjazne użytkownikowi a liczna społeczność przyczynia się do rozwoju i tego co znajduje się na kolejnych, dość częstych aktualizacjach.

System posiada kilka wersji środowiska graficznego:

  • Manjaro GNOME - wersja oparta o znane nam już GNOME, łatwy w obsłudze oraz intuicyjny interfejs podobny do innych dystrybucji opartych na tym samym interfejsie.
  • Manjaro KDE Plasma -wersja systemu przedstawiona na zdjęciu, dobra alternatywa dla GNOME, nowoczesny i elastyczny design, bogata konfiguracja pulpitu oraz wiele gotowych stylów sprawią, że system się nie znudzi, ponadto, gdyby stylów nadal było za mało, w system została wbudowana aplikacja umożliwiająca pobieranie kolejnych motywów. Jeśli jednak zależy nam na prostym systemie bez rozpraszających dodatków, wystarczy pozostawić Manjaro takim jaki był zaraz po instalacji - w swojej najprostszej wersji.

Wymagania sprzętowe Manjaro:

  • 2 GB RAMu
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku
  • Procesor 2GHz dwurdzeniowy lub lepszy
Pobierz Manjaro na swój komputer